Oktatási intézményeknek

A digitális táblák és szavazórendszerek használata az oktatásban
Az interaktív tábla olyan, a pedagógiai folyamatban is jól hasznosítható IKT (Információs és Kommunikációs Technológia) eszköz, amely egy szoftver segítségével kapcsolja össze a táblát úgy egy számítógéppel (és projektorral), hogy annak vezérlése a tábláról lehetséges lesz, illetve a táblára került tartalmak háttértárolóra menthetővé válnak. A képzés során a résztvevők megismerik a tábla használatát, a különböző feleltető rendszereket és betekintést nyernek a tananyagszerkesztésbe
A képzés időtartama: 30 óra
Informatikai képzés pedagógusoknak
A képzés felkészít és bevezet az alapinformatikai ismeretekbe. Megpróbál olyan átfogó ismeretet és tudást átnyújtani, ami lehetőséget ad arra, hogy az interaktívtábla használata során vagy saját tananyag készítésekor a leghatékonyabban tudjuk kihasználni az IKT eszközök által adott lehetőségeket.
A képzés időtartama: 30 óra

OKJ-s képzések

Számítógépkezelõ-használó (OKJ száma: 33464101)
A számítógép-kezelő (-használó) legyen alkalmas a társadalmi és gazdasági élet különböző területein, az adott területhez kapcsolódó irodai és ügyviteli munkában, a gazdálkodó egységek tartalmi és adminisztratív munkájában alkalmazott számítógépes szoftverek alapszintű kezelésére, üzemeltetésére, használatára. Tudja kezelni az egyes számítógéptípusokat, legyen alkalmas rutinfeladatok végzésére.
A képzés időtartama: 350 óra
Számítástechnikai szoftver üzemeltető (OKJ száma: 52464103)
A számítástechnikai szoftver üzemeltető legyen alkalmas a gazdasági és társadalmi élet szinte teljes vertikumában (az államigazgatásban, az oktatási és egészségügyi intézményekben, az ipari és mezőgazdasági termelésben, kereskedelemben stb.), az adott területhez kapcsolódó irodai és ügyviteli munkában, a gazdálkodó egységek tartalmi és adminisztratív munkájában alkalmazott szoftverek biztonságos, gyakorlott üzemeltetésére. Elméleti felkészültsége legyen elegendő ahhoz, hogy fogadóképes legyen a képzés során megismert szoftverek új változatainak alkalmazására.
A képzés időtartama: 350 óra
Rendszerinformatikus (OKJ száma: 54464103)
Az rendszer informatikus (,rendszergazda'') tevékenységi körének megfelelően - mint a gazdálkodó egység operatív vezetőjének munkatársa - megfelelő mélységű (elméleti és gyakorlati) számítástechnikai ismeretek birtokában a munkahely informatikai koncepciójának a kialakításában és annak megvalósításában vesz részt. Koncepcionális kérdésekben a feladata elsősorban a döntések előkészítése, míg a megvalósításban az ellenőrző és irányító feladatok ellátása. Együttműködik a rendszerszervezőkkel, szoftverfejlesztőkkel. A gazdasági élet különböző területein, valamint az állam- és közigazgatásban alkalmazott számítástechnikai eszközök optimális kialakítása, működtetése, rendszerbe szervezése, illesztése, adatbázis adminisztrátori, hálózati rendszergazda, valamint számítógépes adatvédelmi felelősi feladatok ellátása. Rendelkeznie kell a szakmai követelményrendszerben meghatározott számítástechnikai eszközök használatához szükséges idegen nyelvismerettel.
A képzés időtartama: 350 óra

ECDL képzések

ECDL tanfolyam
Az Európai Számítógép-használói Jogosítvány olyan bizonyítvány, amely az Európai Bizottság ajánlásával világszerte, jelenleg több mint 80 országban egységes, szabványos módon igazolja a számítógép használatának alapos ismeretét, az informatikai írástudást biztosít Önnek. Magyarországon az ECDL minosített köztisztviseloi képzés, valamint része az országos pedagógus-továbbképzési programnak és a kulturális szakemberek továbbképzési programjának, melyben Ön is részt vehet.
A képzés időtartama: 120 óra
ECDL - START tanfolyam
2001. nyara óta új lehetoséggel bõvült a már jól ismert Európai Számítógép-használói Jogosítvány (ECDL). Az EU országaiban is csak a közelmúltban bevezetett ECDL START lényege, hogy az ECDL végbizonyítvány megszerzéséhez szükséges 7 modul helyett kezdetként elegendõ 4 modulvizsgát tenni ahhoz, hogy bárki – továbbra is korra és iskolai végzettségre való tekintet nélkül – hozzájuthasson elsõ, az informatikai írástudást igazoló nemzetközi bizonyítványához. Mindezek után még mindig nyitva áll az út a teljes bizonyítvány megszerzéséhez.
A képzés időtartama: 120 óra

Irodai képzések

PC alapismeretek
A tanfolyam során a hallgatók megismerik a napjainkban legelterjedtebben használatos személyi számítógépek (PC-k) fõbb felépítési és mûködési paramétereit, majd gyakorlatokon keresztül megtanulják az alapvetõ felhasználói, kezelõi feladatok végrehajtását Windows k örnyezetben.
A képzés időtartama: 15 óra
Operációs rendszer
A megszerzett ismeretekkel a hallgató képes lesz az operációs rendszer kezelésére, használatára, az operációs rendszer betöltésétõl kezdve, a fájl-, könyvtár- és lemezkezelésig, programok indításáig, file- és lemezkezelõ segédprogramok (pl. tömörítõ programok) használatáig, az alapvetõ beállítási lehetõségek alkalmazásáig. Megismeri a vírusok elleni védekezés módjait.
A képzés időtartama: 15 óra
Szövegszerkesztés
A tanfolyam során a hallgatók alapszinten megismerik a napjainkban legelterjedtebben használatos szövegszerkesztõket (Microsoft Word, Open Office). A tanfolyam elvégzése után képesek lesznek a mindennapi munka folyamán felmerülõ egyszerûbb szerkesztési feladatok önálló megoldására.
A képzés időtartama: 15 óra
Táblázatkezelés
A tanfolyam során a hallgatók megismerkednek a táblázatkezelés lényegével, felhasználási lehetõségeivel. Megismerik a Microsoft Excel táblázatkezelõ programot. A tanfolyam elvégzése után képesek lesznek egyszerû táblázatok összeállítására, a szükséges képletek, függvények alkalmazására, diagramok készítésére.
A képzés időtartama: 15 óra
Prezentációkészítés
A tanfolyam során a hallgatók megismerik a bemutatók (prezentációk) lényegét, készítésük és bemutatásuk módját és a Microsoft PowerPoint programot. A tanfolyam elvégzése után képesek lesznek hatékonyan és gyorsan igényes kivitelû bemutatók készítésére, azokba külsõ adatforrásból (Word, Excel, stb.) származó adatok, grafikonok beillesztésére.
A képzés időtartama: 15 óra
Hálózat és internethasználat
A tanfolyam során a hallgatók megismerkednek az Internet történetével, felépítésével, az ott elérhetõ szolgáltatások használatával. A tanfolyam elvégzése után képesek lesznek internetkapcsolatot létesíteni és kihasználni a világháló nyújtotta lehetõségeket.
A képzés időtartama: 15 óra
Adatbáziskezelés
A tanfolyam során a hallgatók megismerkednek a relációs adatbázis-kezelés elméleti alapjaival. Megismerkednek a Mocrosoft Acces programmal. A tanfolyam elvégzése után képesek lesznek többtáblás adatbázisok létrehozására, és azokon alapvetõ adatfeldolgozási mûveletek elvégzésére.
A képzés időtartama: 15 óra

Linux képzések

Linux kezdőknek
A Linux egy ingyenes, folyamatosan fejleszett operációs rendszer. A tanfolyam során megismerkedünk a Linux történetével, felépítésével, főbb disztribúcióival. A tanfolyam elvégzése után a hallgatók képesek lesznek egy Linux munkaállomás telepítésére, karbantartására, bővítésére.
A képzés időtartama: 50 óra
Az UHU linux használata
Az UHU-Linux egy államilag támogatott magyar fejlesztésû operációs rendszer és alkalmazás-gyûjtemény együttese. Grafikus környezetét magyar nyelvû menükkel és súgóval szereltük fel, kezelõfelülete könnyen tanulható. Az alaprendszerrel együtt szállított programok mind az irodai, mind az otthoni munkában kényelmet és hatékonyságot biztosítanak.
A tanfolyam során megismerkedünk az UHU-Linux telepítésével, kezelésével, programjaival és frissítésével.
A képzés időtartama: 50 óra

Webes képzések

Webszerkesztõ
A tanfolyam azoknak szól, akik szeretnének megismerkedni az internetet felépítõ honlapokkal és azok elkészítésével. Az órák során áttekintjük a World Wide Web lényegét, a weboldalakat leíró HTML nyelv alapjait, az oldalak alapvetõ tervezési szempontjait és a legelterjedtebb weblapszerkesztõ programokat. A tanfolyam végén megismerkedünk a honlapok internetre történõ feltöltésével és karbantartásával.
A képzés időtartama: 120 óra

Grafikai képzések

Photoshop
A Photoshop az Adobe amerikai szoftvercég terméke, amely képszerkesztésre használt, rendkívül népszerü programcsomag. Egyaránt alkalmas webes grafikák, nyomdai munkák, kiadványok, emblémák elkészítésében. A tanfolyam során megismerkedünk a digitális képfeldolgozás teljes folyamatával. Nagy hangsúlyt fektetünk a különleges hatások megvalósítására, a filterek és az effektek alkalmazására.
A képzés időtartama: 20 óra
Gimp
A GIMP szó a GNU Image Manipulation Program szavak kezdobetûibõl alkotott elnevezés. Maga a program egy szabadon terjesztett szoftver olyan feladatok elvégzésére, mint fotóretusálás, képszerkesztés és képkészítés. Igen nagy tudású program sok lehetõséggel. Használhatjuk, mint egyszerû rajzprogram, de akár profi minõségü fotóretusálásra is alkalmas. A GIMP hihetetlenül jól bõvíthetõ. Úgy lett tervezve, hogy plug-in bõvítésekkel bármire képes legyen. Fejlett script-felülete lehetõvé teszi, hogy a legegyszerübb feladatoktól a legbonyolultabb képfeldolgozási eljárásokig minden könnyen elérhetõ legyen parancsfájlokból is.
A képzés időtartama: 20 óra

Vállalati képzések

Igény szerint tartunk kihelyezett tanfolyamokat vállalatok és intézmények számára. A képzés tematikáját, tananyagát a helyi feladatok figyelembe vételével személyes megbeszélés alapján dolgozzuk ki majd a tanfolyamot a vállalat által megjelölt idopontokban, helyszínen és óraszámban tartjuk meg.
A képzés időtartama: 20 óra